Blog

ТРИХОМОНИАЗ МОЧЕПОЛОВОЙ

ТРИХОМОНІАЗ СЕЧОСТАТЕВИЙ.

Збудником інфекціі є вагінальна трихомонада, що уражає у жінок піхву, а у чоловіків передміхурову залозу та семенні пухірці. В обох статей уражається сечовий канал. У чоловіків в більшості випадків інфекція протікає безсимптомно.

Інкубаційний період дорівнює від 2 до 30 днів. У чоловіків найчастіше зустрічається уретрит. Турбують сверблячка , печіння, дізурічні розлади. Виділення в основному мізерні, водянисті, слизово-гнійні або слизисті. Може приєднатись баланіт та баланопостит – ураження голівки статевого члену – що проявляються сверблячкою, помірними болями, виділеннями з препуціального мішка з запахом прілого сіна, ерозіями, плямами , ссадинами, набряком шкіри крайньоі плоті. Можуть виникнути ускладнення в формі простатита, ураження придатка яєчка та семенних пухірців, що характеризуеться болями, підвищенням температури, каламутною сечею, зниженням потенціі і можуть призвести до статевих розладів та безпліддя. Трихомоніаз у жінок е багатоосередковим захворюванням. Трихомонадний кольпіт протікає по типу гострого, підгострого та хронічного процесу. Хворі пред;являють скарги на дискомфорт, сверблячку в області статевих органів і порушення сечовипускання. Виділення часто мають неприємний запах і розїдаючий характер, рясні, рідкі, часто пінні. При огляді можуть бути почервоніння зовнішніх геніталій, набряклість слизовоі оболонки піхви, поверхневі виразки. Трихомонадний цервіцит, ендометрит, сальпінгіт характеризуються появою болей внизу живота,порушенням загального почуття, температурою, домішками кров;янистих виділень, порушенням менструального циклу. Нерідко виникає спайний процес у трубах, що призводить до безпліддя.

Трихомонадний цистит та уретрит склонні до рецидивів, характеризуються болісністю та частими позивами до сечовипускання,виділеннями, підвищенням температури тіла.

Діагноз встановлюється  за даними огляду та знаходження вагінальних трихомонад за допомогою мікроскопіі, баквисіву на середовище, молекулярних методів діагностики (ПЛР). При встановленні виліковності трихомоніазу перший контроль проводять через 7-10 днів після закінчення прийому протистоцидних засобів, потім через 2 тижні. Пацієнти знаходяться на обліку протягом 3 місяців. У жінок контроль виліковності проводять до і після менструацій протягом 2-3 циклів. Одночасно лікування призначається статевим партнерам, у котрих немає клінічних ознак інфекціі.